Baldinės plokštės – korpusinių baldų gamybos pagrindas ir elemetas, palengvinantis technologinius baldų kūrimo ir jų dizaino sprendimus. Baldinės plokštės pasirinkimas baldų gamybai išlieka populiariausiu sprendimu, siekiant užtikrinti baldo atsparumą drėgmei, aukštai temperatūrai, minimaliems priežiūros reikalavimams.

 

Laminuota medžio drožlių plokštė (LMDP)
Laminuota medžio drožlių plokštė, jau bendrąja savo apibrėžtimi parodo , jog yra pagaminta iš medžio drožlių. Šio tipo ploštės gamybosproceso metu, medžio drožlės yra spaudžiamos į plokštę, kurios abi pusės dengiamos laminatu – popieriumi, įmirkytu melamino derva. Taip laminuotas paviršius tampa atsparus drėgmei, aukštai temperatūrai.

shutterstock_623087003.jpg
shutterstock_1064866316.jpg

Medžio plaušo (dulkių) plokštė (MDP)
Medžio drožlių plokštė – dar vienas populiarus pasirinkimas kietųjų baldų gamybai. Tai – lakštinė medžiaga, gaminama karštai presuojant su klijais sumaišytus įvairius medienos smulkinius: drožles, nedideles skiedras, plokšteles, pjuvenas ir kitas, smulkinių pavidalo medžiagas. Viršutinis tokios ploštės sluoksnis – dekoratyvinis, padengtas specialia permatoma plėvele, suteikiančia paviršiui stiprumo. 


Vidutinio tankio medžio plaušo plokštė (MDF)
Šio tipo medžio plokštės gamybos ir naudojimo tendencijos nuolat auga. Gaminama sausuoju 
būdu iš medienos plaušelių, surišamų vėlimo ir plokščio karštojo spaudimo būdu, pridedant rišamųjų medžiagų, vėliau, gamybos proceso pabaigoje, kelis kartus lakuojama itin atspariu išoriniam poveikiui, laku. Dažniausiai ji naudojama, prireikus spalvotų paviršių. 

©2001 by Jonas Baldai.